وکیل خانواده

معمولا مراجعین به وکیل خانواده به دلیل نیاز حقوقی در مواردی مانند:

 • طلاق و فسخ
 • حق حضانت، حمایت و ملاقات کودک
 • نگهداری
 • تسویه حساب های ملکی و مالی
 • فرزندخواندگی
 • مراقبت و حفاظت از کودکان
 • خشونت خانگی
 • قراردادهای قبل از ازدواج
 • رحم اجاره ای
 • قانون اطفال
 • و …

است.

وکیل خانواده

کمک گرفتن از وکیل خانواده در حل و رفع دعاوی خانوادگی می‌تواند بسیار کمک کننده و مفید باشد. بهترین وکیل خانواده وکیلی است که علاوه بر کاهش تنش ها باعث حل دعاوی خانوادگی بدون تنش و ناخوشایندی می‌شود.

کمک گرفتن از وکیل خانواده می‌تواند مشکلات به وجود آمده را در کوتاهترین زمان و با کمترین تنش و ناخوشایندی حل کند.

اهمیت وکیل خانواده

واقعیت این است که بسیاری از ما ممکن است ندانیم که در چه مواقعی نیاز است که به یک وکیل خانواده مراجعه کنیم و شاید تنها موردی که از خدمات وکیل خانواده به ذهن ما برسد، در شرایط طلاق باشد.

خانواده یکی از مهم ترین نهاد‌های جامعه امروزی محسوب می‌شود و به همین دلیل دولت‌ها همواره در تلاش اند تا با قانون گذاری مناسب در این حیطه، علاوه بر تلاش برای کاهش اختلافات، برای موارد و دشواری‌های مختلف نیز راهکار پیش بینی کنند.از مهم­ترین این موارد، مباحث مربوط به فرزندان در خانواده است؛ مسائل متعددی از قبیل امور مرتبط با ثبت احوال، حضانت و نگهداری از فرزندان، نفقه و هزینه نگهداری از فرزندان، سلامت و حفاظت از فرزندان همگی در حقوق خانواده مطرح می‌شوند.

شماره مشاوره تلفنی با وکیل خانواده

برای تماس با مشاور تلفنی وکیل خانواده میتوانید با شماره 09123662721 تماس بگیرید.

مشاوره با وکیل خانواده‌ می تواند گامی مهم در حل و فصل مشکلات و مشاجرات خانوادگی باشد. خیلی از افراد به دلیل ناآگاهی و عدم شناخت از قوانین، ممکن است دچار مشکلات قضایی و حقوقی شوند. مسائل و مشکلات خانوادگی هم از این قاعده مستثنی نیست و طیف وسیعی از مسائل گوناگون را در بر می گیرد.

وکیل خانواده در کرج

وکیل خانواده، وکیلی است که بصورت تخصصی در حوزه دعاوی خانوادگی فعالیت می‌کند و مسئولیت راهنمایی قانونی افراد در مسائل خانوادگی را دارد. در قوانین مربوط به خانواده، مسائلی مانند نفقه، طلاق و مهریه ذکر شده است که بسیاری از افراد، اطلاعات دقیقی از این موارد ندارند و بدون کسب اطلاعات درست و بدون استفاده از وکیل خانواده، در دادگاه حاضر می‌شوند و نتیجه سنگینی را متحمل می‌شوند.

وکیل خانواده با توجه به تجربه و تخصصی که دارد می‌تواند از اقدامات اضافی جلوگیری کند و بهترین تصمیم را در بهترین زمان برای موکل خود می‌گیرد. همچنین با استفاده از تجربه‌ای که دارد می‌تواند در بسیاری مواقع اتفاقات را پیش بینی کند و به نفع موکل خود کار کند.

وکیل ارثیه در کرج

اکثر دعاوی مربوط به خانواده، به دلیل مسائل مربوط به ارث است. بسیاری از خانواده‌ها به علت نداشتن اطلاعات دقیق از چگونگی تقسیم ارث و نداشتن اطلاعات دقیق از مسائل ارثی و استفاده نکردن از یک وکیل ارثیه دچار مشکلات زیادی می‌شوند. به گونه‌ای که در بسیاری مواقع حق خود را از دست می‌دهند. مراجعه به وکیل ارثیه بهترین تصمیم برای کسانی است که درمورد مسائل ارثیه دچار مشکل شده‌اند و می‌خواهند در کمترین زمان، مشکل خود را حل کنند و حق خود را از دست ندهند.

افراد در قانون ارث به دو صورت نسبی و سببی از یکدیگر ارث می‌برند. طبق قانون، اولین شرط برای ارث بردن این است که وارث در زمان فوت مورث زنده باشد. مثلا اگر زنی باردار باشد و نطفه در زمان فوت مورث، تشکیل شده باشد و زنده به دنیا بیاید، فرزند او شامل ارث می‌شود.

از آنجا که قوانین مربوط به ارث بسیار پیچیده هستند، درصورت بروز مشکل سعی کنید حتما از یک وکیل ارثیه کمک بگیرید تا بتونید به خوبی از حق خود دفاع کنید.

وکیل طلاق

طلاق آخرین راهکار برای حل کردن مشکلات زوجین است. برخی مواقع زوجین به این نتیجه می‌رسند که راهی جز جدایی وجود ندارد و بطور توافقی از همدیگر جدا می‌شوند. طلاق توافقی به این صورت است که زوج و زوجه درباره طلاق و مسائل مالی و غیر مالی مانند: مهریه، نفقه، جهیزیه و حضانت فرزندان باهم توافق می‌کنند.

وکیل طلاق، به عنوان یک متخصص در امور خانواده، با تجربه و دانشی که در این موضوع دارد، می‌تواند کمک زیادی به زوجین کند و روند جدایی و توافق بایکدیگر را بهتر و سریع‌تر انجام دهد. وکیل طلاق با مشاوره‌ای که به زوجین می‌دهد میتواند آن‌ها را حقوق خود آگاه کند و از ضاع شدن حقوق هرکدام از زوجین جلوگیری کند.

برای طلاق توافقی باید گواهی عدم سازش از دادگاه گرفته شود. این نوع طلاق، در ایران یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین روش طلاق است

وکیل مهریه

وکیل مهریه، وکیلی است که به تمام امور خانواده مانند مهریه تسلط دارد و بهترین گزینه برای کسانی است که برای دریافت مهریه دچار مشکل شده‌اند و نیاز به مشاوره تخصصی دارند. طبق قانون مدنی، مهریه همان مالی است که پس از عقد نکاح به زن تعلق میگیرد و زن هرگونه تصرفی که بخواهد می‌تواند در آن داشته باشد.

درصورتیکه برای گرفتن مهریه، بین زوجین اختلافی صورت بگیرد، وکیل مهریه می‌تواند با استفاده از دانش و تخصصی که در زمینه مسائل خانواده دارد، بهترین راه حل را به موکل خود بدهد و بهترین تصمیم را برای او بگیرد. شکایت زن گرفتن مهریه چند مرحله دارد و ممکن است برای مدتی طولانی طول بکشد.

همچنین در برخی مواقع زن میتواند اموال مرد را تویف کند و یا او را ممنوع الخروج کند تا بتواند مهریه‌اش را از او بگیرد. اما همانطور که گفتیم، انجام مراحل دریافت مهریه ممکن است زمان‌بر و طولانی باشد. به همین علت مشاوره گرفتن از یک وکیل مهریه برای انجام دادن بهتر و سریعتر این موضوع کمک بسیاری به شما میکند.

وکیل حضانت فرزند

طبق قانون مدنی حضانت فرزند، حق و تکلیف والدین است و تا قبل از طلاق نیز حق حضانت با برعهده هردوی آن‌هاست. همچنین در قانون مدنی آمده است که اگر والدین در حق کودک خود کوتاهی کنند یا در تربیت او سهل انگاری کنند، حق حضانت فرزند از آن‌ها ساقط می‌شود. البته سعی کنید در این گونه موارد حتما از یک وکیل متخصص در امور خانوادگی مشورت بگیرید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

 همچنین در مواردی مانند طلاق، حق حضانت فرزند دختر از 7 سالگی تا 9سالگی بر عهده پدر است و حضانت فرزند پسر از 7سالگی تا 15 سالگی بر عهده پدر است. پس از این سن نیز فرزندان خودشان تصمیم می‌گیرند که با کدام یک از والدین خود زندگی کنند.

در اکثر پرونده2های طلاق، حضانت فرزندان یکی از اساسی ترین مشکلات زوجین بوده. مشاوره و کمک گرفتن از وکیل حضانت بهترین راه حل برای این مشکل است. زیرا وکیل حضانت فرزند، وکیلی است که بطور تخصصی بر روی مسائل خانوادگی کار میکند و با تجربه‌ای که دارد بهتر میتواند از قوانین و مفاهیم حقوقی مربوط به مسائل خانوادگی استفاده کند و کمک خوبی به موکل خود کند.

وکیل نفقه

نفقه یعنی تامین کردن هزینه‌های زندگی زن است. این هزینه ها شامل خانه، خوراک، پوشاک، اثاثیه منزل، دارو و درمان است. بر طبق قانون مدنی، نفقه زن در عقد دائم بر عهده همسر است و نفقه اولاد بر عهده پدر است. البته در نفقه فرزندان، درصورت نبود پدر یا عدم توانایی او در پرداخت نفقه، نفقه فرزندان برعهده پدربزرگ و اجداد پدری آن‌هاست.

وکیل نفقه وکیلی است که در زمینه مسائل مربوط به نفقه تخصص دارد و باتوجه به تجربه‌ای که در انجام پرونده‌های متعددی که در این این مسائل دارد می‌تواند بهترین راه‌کارها را به شما بدهد تا سریعتر به خواسته خود برسید.

در بسیاری از پرونده‌ها پدر خانواده از دادن نفقه خودداری میکند و مشکلاتی را برای همسر و فرزندان خود بوجود می‌آورد. در این گونه مواقع باید حتما از یک وکیل نفقه برای شکایت به دادگاه کمک بگیرید. وکیل نفقه به تمام مفاهیم حقوقی مربوط به خانواده کاملا مسلط است و با دانشی که در این زمینه دارد می‌تواند بهترین کمک را به شما بکند تا حق شما ضایع نشود و در دادگاه بهتر بتوانید از حق خود دفاع کنید.

بهترین وکیل

بهترین وکیل، کسی است که به قوانین حقوقی و تبصره‌ها آگاه بوده و تجربه زیادی در زمینه‌های مختلف داشته باشد تا بتواند در هر موضوع بهترین تصمیم را بگیرد. بهترین وکیل کسی است که با توجه به تجربه‌های گذشته بتواند مسیر پرونده را پیش‌بینی کند و بهترین تصمیم را برای موکل خود بگیرد. بهترین وکیل باید بتواند به روند رسیدگی پرونده سرعت ببخشد و باعث آرامش موکل خود شود و بتواند بهترین مشاوره را در بهترین زمان به موکل خود بدهد و از ضایع شدن حق موکل خود جلوگیری کند.

مطالب